Novinky v novém roce

Zdravím Vás v novém roce.

Nový rok, nový začátek… Proto i spousta novinek :-).

Od 1. 2. 2020 budu působit ve své praxi pouze v pátky. Byla jsem přijata na místo prvního soudního psychologa v ČR a… taková nabídka se neodmítá.

Když už si člověk myslí, že své sny nenaplní a začne je smířeně opouštět s tím, že si najde nové, najednou se odněkud vynoří úúúúplně nové možnosti! Možnosti, které nemůže nikterak ovlivnit, možnosti, jaké ho ani ve snu nenapadnou, že by se mohly objevit…

Další novinkou je spuštění online konzultací pomocí platformy Skype. Již několik výzkumných studií přišlo se zjištěním, že online terapie je stejně efektivní jako ta tváří v tvář. Navíc žijeme v digitální době plné shonu a nedostatku času s touhou po instantních řešeních a tak věřím, že si tato novinka najde své příznivce. Víc podrobností najdete zde. Realizovat tato online setkání bude možno v průběhu celého týdne, a to po předchozí domluvě, v pondělí, úterý a středu po 17. h, v liché týdny ve čtvrtek od 8. do 12. h.

Další novinkou je zavedení rezervačního poplatku u nových klientů. Bohužel zkušenosti mých kolegů, a nakonec i mě samé, mne tento krok donutily udělat. Množí se klienti, kteří se objednají a pak na schůzku nedorazí, mnohdy bez omluvy, na zprávy a dotazy pak ani nereagují. Zabírají tak prostor lidem, kteří se svými problémy chtějí skutečně něco udělat a působí ztrátu. Snažila jsem se tomu kroku vyhnout, ale okolnosti mne donutily se k situaci postavit čelem a nějak ji řešit.

Věřím, že novinky uvítáte a pochopíte a že rok 2020 bude ten “Rok změny”.

S úctou

Lucie