Vítejte v mé změnárně!

Představuji Vám své prostory. Věřím, že se u mě budete cítit dobře. Svou pracovnu jsem zařizovala pečlivě s ohledem na klienta a samozřejmě i sama na sebe. Abych Vám mohla poskytovat co nejlepší služby, sama musím být v pohodě, to je přece samo sebou :-).

Při zařizování jsem si trochu hrála s barvami, pro psychologa možná neobvyklými. Má nejoblíbenější barva je červená, konkrétně karmínově rudá, proto se v interiéru opakuje (křeslo je bohužel v jiném odstínu :-)). Není to jen barva agrese, je to taky barva srdce, vášně, energie, akce, změny, převratu, přetváření, stimuluje k aktivitě, umí nás vytrhnout z nečinnosti. Proto tu barvu miluji 🙂 a v mé pracovně nemohla chybět.

Chci využít všech možností k tomu, abych Vám pomohla dosáhnout cíle – a tak stimulace barvou nemůže chybět. Chci Vám poskytnout útulné místo, kde se můžete uvolnit, motivovat pro změnu – to je to, o co v terapii jde. Změna. Převrat. A každá změna je těžká. K tomu je potřeba jistá dávka energie, vášně a odhodlání.

Další barva, která byla od počátku jasnou volbou je světle, pastelově žlutá. Žlutá barva sama o sobě působí světle, je barvou slunce, které umožňuje život, je to barva optimistická, osvobozuje od strachu, harmonizuje, přináší soulad. Jak se cítíte, když se podíváte na žlutou? Mě uklidňuje, rozveseluje.

Zelená. Hojně je u mě zastoupena rostlinami, kytkami, kterými se ráda obklopuji. Samotná barva je spojována s uklidněním, uvolněním, jistotou, rovnováhou a zdravím. Působí opačným dojmem než červená.

Stejně tak další dvě barvy – bílá a černá – protiklady, které se však doplňují a vytvářejí celek.

Bílá je barvou nových začátků, spojujeme ji s nevinností, čistotou, ale i nejistotou, absolutní svobodou. Navíc dodává světlo a opticky zvětšuje prostor :-).

Černou mám také velmi ráda. Zvolila jsem ji i přesto, že psychologie barev o černé hovoří jako o depresivní barvě, která je mnohdy spojována s koncem života. To je však to, co chceme, když podstupujeme práci s psychologem – konec života, který nás k odborníkovi dovedl. Konec – změna – nový začátek.

Chtěla jsem docílit prostoru, který bude odrážet mou osobnost a pomáhat Vám v práci na sobě a s výsledkem jsem spokojená :-).

Jak se Vám u mě líbí? 🙂